Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Фединчук Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Фединчук Г. В. 
Особливості перебігу вагітності та наслідки розродження жінок з прееклампсією в умовах природного дефіциту йоду / Г. В. Фединчук, В. А. Маляр // Лікар. справа. - 2015. - № 1/2. - С. 22-26. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Рівень прееклампсії у 2,2 разу вищий у гірських районах у порівнянні з низинними. У разі супутньої патології щитоподібної залози на фоні природного дефіциту йоду вагітність ускладнюється невиношуванням у 2,8 разу частіше, первинною плацентарною недостатністю - у 3,6 разу, маловоддям - у 1,5 разу, передчасним відходженням навколоплідних вод - у 1,9 разу частіше. Прееклампсія розвивається на ранніх термінах гестації та гірше піддається медикаментозній корекції, а в більшості випадків переходить у тяжчий ступінь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-3 + Р716.216.415.12-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Фединчук Г. В. 
Вплив лікувально-профілактичних заходів на гомеостаз та біохімічний обмін при прееклампсії на тлі йододефіциту / Г. В. Фединчук, В. А. Маляр // Перинатология и педиатрия. - 2016. - № 2. - С. 49-51. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити вплив у порівняльному аспекті розроблених лікувально-профілактичних заходів і базисної терапії на гомеостаз та біохімічний обмін у вагітних жінок при прееклампсії на тлі йододефіциту. Обстежено в порівняльному аспекті 50 вагітних із прееклампсією та патологією щитоподібної залози на тлі йододефіциту, в яких лікувально-профілактичні заходи проводилися за удосконаленою нами методикою (I група). Групу порівняння (II групу) становили 50 вагітних із прееклампсією та патологією щитоподібної залози на тлі йододефіциту, які отримували базисну терапію згідно з клінічним протоколом. До контрольної групи увійшли 30 соматично здорових вагітних із нормальним перебігом вагітності та достатнім забезпеченням організму йодом (медіана йодурії >> 100 мкг/л). Обстеження проводилося у два етапи: I етап полягав у виділенні репрезентативних груп серед вагітних, у яких верифікований діагноз прееклампсії в поєднанні з йододефіцитом; II етап - повторне обстеження даних вагітних у терміні 36 - 38 тижнів гестації після лікування. Встановлено достатню ефективність запропонованого з метою корекції комплексного підходу з включенням препаратів: риб'ячого жиру, тріовіту, актовегіну і аспірину в нормалізації гомеостазу, обмінних процесів і функції печінки. Висновки: гестаційний гомеостаз у вагітних на тлі патології щитоподібної залози і йододефіциту є порушеним, що потребує відповідної корекції як функцій щитоподібної залози, так і гомеостазу, обміну речовин та функції плаценти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-5 + Р716.216.415.12-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Фединчук Г. В. 
Оптимізація лікування прееклампсії у вагітних на тлі йододефіциту : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Г. В. Фединчук; НАМН України, Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Вивчено зниження частоти акушерської та перинатальної патології шляхом удосконалення лікувально-профілактичних заходів у вагітних жінок з прееклампсією у поєднанні з йододефіцитом. Визначено роль йододефіциту у розвитку прееклампсії та розвитку плацентарної дисфункції. Відзначено, що розвиток прееклампсії у вагітних жінок, які мешкають на Закарпатті, території з природною нестачею йоду, є більш раннім і важким за перебігом. Важлива роль у розвитку прееклампсії на тлі йододефіциту належить підвищенню перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та зниженню антиоксидантної системи захисту (АОСЗ), що сприяє у розвитку дисбалансу клітинних біомембран та розвитку у зв'язку з цим хронічної плацентарної дисфункції. Доведено, що у вагітних жінок з прееклампсією на тлі патології щитоподібної залози (ЩЗ) порушення процесів феталізації плаценти відбувається в І триместрі вагітності з розвитком клінічних симптомів у II - III триместрах. Розроблено та впроваджено у пологодопоміжних установах комплекс лікувально-профілактичних заходів, що дозволив знизити рівень загрози переривання вагітності - у 1,5 разу, передчасних пологів - у 1,7 разу, передчасний розрив навколоплідних оболонок - у 1,5 разу, аномалій пологової діяльності - у 1,6 разу, маткових кровотеч - у 2,0 рази, дистресу плода - у 1,9 разу, затримку розвитку плода - у 2,3 разу, гіпоксичної енцефалопатії - у 1,3 разу, вегетовісциральної дисфункції - у 1,4 разу, геморагічного синдрому - у 1,2 разу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424312 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського